Nastreľovanie

nastreľovanie náušníc

Nastreľovanie

Narodilo sa Vám dievčatko a Vy uvažujete nad tým ako akým spôsobom Vašej malej princeznej dať náušnice?

Poznáme dva spôsoby perforácie – prepichovanie a nastreľovanie.  

Nastreľovanie je novšia metóda ako prepichovanie ihlou. Vhodné je  pre všetky vekové kategórie, u detí ideálne od 6 mesiaca veku dieťatka. Podmienkou je dostatočne vyvinutý ušný lalôčik. V tomto veku je imunitný systém dieťatka už silnejší a má za sebou hlavné očkovania. Neodporúča sa prepichovať pred alebo tesne po očkovaní. Dieťatko musí byť zdravé a nemôže mať horúčku. Taktiež by nemalo mat kožné problémy v blízkosti miesta nastreľovania. Neodporúčame nastreľovanie si naplánovať pred dovolenkou.

1# postup

Najskôr si vyberiete nastreľovacie náušnice, ktoré ponúkame v rôznych tvaroch a farbách. Na nastreľovanie používame značku náušníc S T U D E X.  Je to najväčší a najznámejší výrobca nastreľovacích systémov na svete. Sú sterilne zabalené, vyrobené z ušľachtilej chirurgickej ocele, v striebornom a žltom prevedení pozlátené 24 karátovým zlatom. Nastreľovanie náušníc je veľmi rýchly, hygienicky nezávadný spôsob perforácie ušných lalôčikov s minimálnou bolestivosťou za pomoci nastreľovacej pištole. Vyškolená pracovníčka alebo pracovník vydezinfikuje lalôčik, priloží pištoľ k označenému miestu vpichu a vystrelí priamo do uška bez toho, aby sa dotkol sterilných náušníc.

2# výhody nastrelenia náušníc

  • minimálna bolestivosť
  • žiadne krvácanie
  • presné a rovné nastrelenie
  • rýchla aplikácia
  • hojenie bez komplikácii

3# starostlivosť o ušká po nastrelení

Starostlivosť je veľmi jednoduchá. Základom je ich udržiavanie v čistote a aspoň 2 krát denne dezinfikovať. Prestrelené dierky sa neodporúča ošetrovať prípravkami obsahujúcimi alkohol alebo lieh. Na druhý deň po nastrelení k dezinfekcii pridáme aj pohybovanie náušnicami smerom dopredu a dozadu, rovnako aj krúživé pohyby, uchopením náušníc čistými rukami. Po nastrelení odporúčame nenavštevovať kúpalisko, plaváreň, wellness a pod. kvôli prípadnému zaneseniu infekcie.

Celý proces je takmer bezbolestný, maximálne hygienický a taktiež bez zbytočného stresu pre Vás a Vaše dieťatko. Trvá to pár minút. Nie je potrebné sa objednávať!

Príďte a uvidíte, že sa nie je čoho obávať. Veríme, že aj našim prístupom vás zbavíme Vašich prípadných obáv.

Náušnice po aplikácii

Share this post